Internationale Dag Tegen Homofobie, Transfobie en Bifobie

Met dank overgenomen van Nederlands voorzitterschap Europese Unie 1e helft 2016 (EU2016NL) i, gepubliceerd op dinsdag 17 mei 2016, 14:15.

Op 17 mei is het de Internationale Dag Tegen Homofobie, Transfobie en Bifobie (IDAHOT). Op deze dag vieren we dat het 26 jaar geleden is dat homoseksualiteit door de Wereld Gezondheidsorganisatie geschrapt werd uit de International Classification of Diseases. Tot dan toe stond homoseksualiteit op die lijst als psychische aandoening te boek. IDAHOT markeert in veel landen tevens de start van het 'Pride-seizoen'.

Voortrekkersrol gelijke behandeling

De EU i heeft een voortrekkersrol voor de gelijke behandeling van mensen, ongeacht hun seksuele geaardheid of identiteit. Zowel binnen áls buiten de Europese grenzen.

Aandacht voor IDAHOT in Brussel

Het Nederlands EU-voorzitterschap i heeft op 17 mei in Brussel op een symbolische wijze aandacht gevraagd voor IDAHOT en gelijke rechten voor LGBTI (lesbiennes, homoseksuelen, biseksuelen, transgenders en mensen met een intersekseconditie).

Zo wapperde vandaag de regenboogvlag bij de Nederlandse Permanente Vertegenwoordiging en de ambassade in Brussel. Ook toonde het videokunstwerk, dat ter gelegenheid van het voorzitterschap in het Raadsgebouw in Brussel staat, regenboogkleuren. Verder werd aan het begin van werkgroepen en vergaderingen in Brussel een korte verklaring van het Nederlands voorzitterschap voorgelezen en werden duurzame tasjes in regenboogkleuren uitgedeeld. Tenslotte werden er twee bijeenkomsten georganiseerd. De Nederlandse Permanente Vertegenwoordiging hield een rondetafelgesprek over religie en LGBTI, met afgevaardigden van religieuze organisaties, NGO's en EU-instellingen.