Winnaar Karel de Grote prijs 2015 bekend: @Real Time WW1 uit Luxemburg
DEN HAAG (PDC) - Het project @Realtime WW1 van studenten aan de Universiteit van Luxemburg hebben op 12 mei 2015 de Karel de Grote prijs voor jongeren gewonnen. Deze prijs voor jongeren wordt sinds 2008 toegekend aan projecten die gericht zijn op het bevorderen van het begrip tussen volkeren uit verschillende Europese landen i.
Het project van de studenten richt zich op het vertellen van kleine persoonlijke verhalen over de Eerste Wereldoorlog om de huidige politiek in breder perspectief te plaatsen. Door de ogen van soldaten, verpleegsters, leerlingen, artiesten, boeren en activisten geven zij een ander inzicht op de oorlog.
De tweede prijs ging naar 'The Fronterras-European line' uit Frankrijk, met 28 jonge deelnemers die op de grenzen van Europa leven of een reis daaroverheen hebben gemaakt. De derde prijs ging naar 'The Social Soccer Cup' uit Australië. Dit project bestaat uit een internationale voetbal tour voor jongeren organisaties uit heel Europa.