Grens tussen Nederland en Duitsland vervaagt

dinsdag 23 september 2008

Den Haag (PDC) - De onderlinge contacten in de grensregio tussen Nederland en Duitsland nemen sterk toe. Dat blijkt uit een bericht van de Twentsche Courant.

Een paar voorbeelden van de vergaande integratie:

  • in Twente en de Achterhoek wonen 40.000 Duitsers; in het grensgebied in Duitsland wonen zo'n 30.000 Nederlanders
  • tussen Enschede en Gronau reizen dagelijks 1800 personen per trein
  • aan de Universiteit Twente en de Saxion Hogeschool in Enschede studeren jaarlijks gemiddeld 3000 Duitse jongeren. Een deel daarvan blijft na de studie in Nederland
  • per jaar worden 1600 huwelijken gesloten tussen een Duitse en Nederlandse partner

Aanleiding van het onderzoek door de Twentsche Courant is het 50-jarig bestaan van Euregio Gronau-Enschede, het oudste grensoverschrijdende samenwerkingsverband tussen gemeenten in Europa. Voor de gelegenheid komt er een gezamenlijke uitgave van de Twentsche Courant en twee Duitse kranten. De speciale editie zal verschijnen in twee talen. Bij succes wordt het experiment voortgezet.

Bron: Twentsche Courant Tubantia, 23 september 2008