Brussel in actie tegen discriminerende belastingen
BRUSSEL (ANP) - Portugal en enkele andere landen moeten belastingregels aanpassen wegens discriminatie van buitenlandse bedrijven en personen. Dat heeft de Europese Commissie i donderdag gezegd.
Portugal heft bijvoorbeeld geen belasting op prijzen van Portugese loterijen, maar wel op die van buitenlandse loterijen. Bovendien hoeven Portugese dienstverleners slechts belasting te betalen over hun netto-inkomen, terwijl buitenlandse concurrenten over hun bruto-inkomsten moeten afrekenen.
Het EU-bestuur waarschuwde donderdag ook Zweden dat een exit tax heft op bedrijven die Zweden verlaten. En Griekenland mag niet langer een vrijstelling van overdrachtsbelasting alleen gunnen aan Grieken zelf.
Groot-Brittannië is gemaand om grensoverschrijdende aftrek van verliezen toe te staan. Het land stelt nu onredelijke voorwaarden, vindt Brussel.